Kdo jsem?

Když si něco usmyslím, jdu do toho. Většinou neřeším, jestli je to dobře nebo špatně. Někdy perfektně plánuju, jindy se spoléhám na cit a intuici. Prostě se chytnu toho, co mě baví. S plnou vervou.

Vymstilo se mi to někdy v životě? 

Myslím, že ne. První dvě firmy už sice neexistují, ale úspěch to byl - otevřel se mi prostor pro firmu, která je trnem v oku konkurenci – Ofigo, kde nabízím služby jako založení firmy, virtuální sídla a změny ve společnosti.

Spoustu zábavy, ale taky práce, úřadování, zkoumání, plánování, analyzování konkurence… Co já jsem se natrápil s administrativou a lítáním po úřadech. Mnohdy úplně zbytečně ztracené hodiny času. Každý začínající podnikatel přesně ví, o čem je řeč. 

Jednoho jsem si řekl, že si tyhle všechny své zkušenosti nevezmu do hrobu. A zase jsem se pustil s nadšením do dalšího projektu, do Ofiguide.

Vzal jsem všechny své dlouholeté zkušenosti, stovky hodin strávených běháním po úřadech a studium všemožných materiálů. A s týmem odborníků jsem začal tvořit stručné a praktické příručky pro začínající podnikatele, které koncentrují užitečné informace. 

Zatím jsem vydal příručku Jak založit firmu a co dělat po založení firmy a aktuálně se klube druhý přírůstek – příručka Jak se připravit na kontroly z úřadů. Pssst… pomaloučku polehoučku už chystám další.

Co byste do mě možná neřekli…

Hodně se zajímám o marketing, osobní rozvoj, psychologii, koučování, změny vědomí… No a taky jsem hypnoterapeut s certifikátem z neurolingvistického programování NLP Master. Ale nebojte, během osobního setkání na vás nic zkoušet nebudu. :) 

Tak kdo je tedy Roman Sokola? Jsem hlavně praktický člověk, který orientuje na extrémní efektivitu. A to je na mých firmách a příručkách doufám znát.

Subscribe to Roman Sokola

--- osobní blog ---